Meta AI güncellendi, OpenAI ve Google’ın canını fena sıkacak

Meta AI

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Meta AI projesinde ciddi bir ilerleme kaydettiklerini duyurdu. OpenAI ve Google‘a karşı hakimiyet kurmaya çalışan Meta’da büyük güncelleme hareketi çok yakında başlıyor.

Meta AI, Llama 3 AI modeli ile güncelleniyor

Meta şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg, yeni güncelleme hakkında konuştu. Öte yandan yeni yapılacak olan büyük güncelleme detaylarını resmi haber sayfalarında duyurdular. Mark, “Meta AI’yı, açık kaynak sağladığımız son teknoloji ürünü Llama 3 AI modelimizle yükseltiyoruz” dedi. Ayrıca “Bu yeni modelle Meta AI’nın artık özgürce kullanabileceğiniz en akıllı AI asistanı olduğuna inanıyoruz.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Messenger ve Facebook’ta büyük yenilikler yolda

Messenger’daki arama işlevi, Facebook akışınızdaki Meta AI artık daha güçlü olacak. Hafıza derinliği ve çeşitli fonksiyonel yapıları ile dev bir güncellemeye tabi tutuldu. Tüm bu değişikliklerin masaüstü ve mobil cihazlar ile uyumu başarılı bir şekilde test edilmiş.

Daha önce sadece Facebook hesabınız ile giriş yapabildiğiniz Meta.ai sitesine artık normal giriş özelliği de ekleniyor. Bu arada Meta.ai henüz ülkemizde desteklenmiyor. İlerleyen zamanlarda belki bu hizmet ülkemizde de açılacaktır. Meta AI sitesi metin yanıtlarının yanı sıra resim oluşturma imkanı da sunuyor. Özellikle görüntü oluşturucu oldukça etkileyicidir. MP4 videolar üretmek için görüntüleri canlandırmanıza da olanak tanır. Aslında OpenAI’de yapabildiğiniz bir çok şeyi burada da yapmanız mümkündür. Fakat dediğimiz gibi Meta şirketinin bu hizmeti Türkiye’de henüz aktif edilmemiştir.

Meta tüm bunlar ile OpenAI ve Google’ın hiç şüphesiz en büyük rakibi olmaya devam ediyor.

İlginizi çekebilir  Ahilik co sitesi bir mesaj bırakarak kapandı!
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik
Walt Disney

Disneyland için devasa yatırım kararı "1.9 milyar dolar"

Sonraki İçerik
PUBG Mobile

PUBG Mobile 8750 UC hilesi var mı?

İlgili İçerikler