Önceden Yüklenmiş Apple Watch Uygulamalarını Silme

Apple Watch’unuzda tıpkı iPhone, iPad ve Mac’te olduğu gibi bir dizi yerleşik uygulama vardır. Ve herhangi bir nedenle bunlardan herhangi birini silmek isterseniz, Apple iki farklı seçenek sunar.

Yerleşik Apple Watch uygulamalarının nasıl silineceğini göstereceğiz.

Apple Watch’ta Önceden Yüklenmiş Uygulamalar Nasıl Silinir?

watchOS 9.4 veya sonraki bir sürümüne sahip olduğunuz sürece, bu yerleşik uygulamaları doğrudan Apple Watch’unuzdan silebilirsiniz:

  • Aktivite
  • Derinlik
  • Acil Durum Sireni
  • Bul
  • Nabız
  • Haritalar
  • Cüzdan
  • Antrenman
  • Dünya Saati

Bu uygulamalardan herhangi birini doğrudan Apple Watch’ınızdan silmek için iki farklı seçenek vardır. Öncelikle, uygulamaların bir listesini görüntülemek için saat yüzünüzden Digital Crown’a bir kez basın. Görünüm Seçenekleri görünene kadar ekrana basın ve basılı tutun. Ardından Uygulamaları Düzenle’yi seçin. Uygulama listesine geri döneceksiniz. Silmek istediğiniz uygulamadaki x işaretini seçin. Son olarak, onaylamak için Uygulamayı Sil’i seçin. Apple Watch yüzünüze geri dönmek için Digital Crown’a basın.

Ek olarak, bu yerleşik uygulamalardan herhangi birini üçüncü taraf bir uygulama gibi silebilirsiniz. Sadece uygulamayı seçin ve sola kaydırın. Çöp kutusu simgesini seçin ve uygulama silme işlemini onaylayın.

Apple Watch’unuzdaki bir uygulamayı silerken, iPhone’unuzdaki tamamlayıcı sürüm o cihazda kalacaktır.

Apple, Kalp Atış Hızı uygulamasını Apple Watch’unuzdan silerseniz, iPhone Sağlık uygulamasında yüksek kalp atış hızı, düşük kalp atış hızı, düzensiz ritim ve kardiyo fitness bildirimlerini göremeyeceğinizi belirtiyor.

iPhone’unuzda Önceden Yüklenmiş Apple Watch Uygulamalarını Silme

Bir Apple Watch uygulamasını doğrudan iPhone’unuzdan da silebilirsiniz.

iPhone’da uygulamayı seçin ve ona uzun basın. Ardından Uygulamayı Kaldır’ı seçin. iPhone’unuz ve Apple Watch’unuz eşlendiği sürece uygulama her iki konumdan da kaldırılacaktır.

Apple Watch Depolama Alanınızdan En İyi Şekilde Yararlanma

İster depolama alanında yer açmak, ister yalnızca Apple Watch’unuzda kullanmadığınız uygulama sayısını azaltmak isteyin, yerleşik bir uygulamayı silmek hızlı ve kolaydır.

İlginizi çekebilir  Meta AI güncellendi, OpenAI ve Google'ın canını fena sıkacak
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik
wwdc2023

Apple'ın WWDC 2023 Etkinliği Ne Zaman ve Nasıl İzlenir?

Sonraki İçerik
wwdc2023

Apple'ın WWDC 2023'te Duyurmasını Beklediğimiz Her Şey

İlgili İçerikler