Rabbit R1 sıra dışı bir teknolojik deneyim yaşatacak!

Rabbit R1 nedir ve fiyatı ne kadar

CES 2024’ün ilgi çeken şirin turuncu teknolojik aleti Rabbit R1 ile sınırları bu defa cidden zorlayacaksınız. Yapay zekayı hiç böyle görmemiştiniz. Bu cihaz sizin adınıza mantıklı karar verebiliyor!

Rabbit R1 nedir ve ne işe yarar?

Telefonlarınızda onlarca uygulama var ve bir çoğu sadece bir özelliğinden ötürü yüklemişsinizdir. İşte bu uygulamalarınızın görevini gören, ayrıca yapay zeka destekli olan yardımcınız olarak tanımlayabiliriz.

Telefonunuzdaki uygulamalarla olan etkileşiminizi sürekli gözlemler. İstediğiniz zaman bunları kopyalar. Dahası, diyelimki bir Uber rezervasyonu yapmayı veya bir restoran rezervasyonu yapmayı hızlı bir şekilde öğrendikten sonra bunu kendisi artık sizin için yapacaktır. Öğrenmeye odaklı bir yapay zeka cihazıdır. Sohbet robotlarında ve sesli asistanlarda gördüğümüzden farklı çalışıyor. Örnek vermek gerekirse, Apple’ın Siri’si size yalnızca dışarıda yağmur yağıp yağmadığını söyleyebilir. Ama R1 bunu yapabilecek ve yağmur yağıyorsa rezervasyonunuzu iptal edebilecektir.

R1 nasıl çalışır?

Unutmadan eklemek gerekirse, R1 telefonunuzun yerini almak için tasarlanmamıştır. Telefonunuz ile birlikte çalışmak isteyen zararsız ve faydalı bir teknolojik alettir. Uygulamalarınızla olan etkileşimlerinizi öğrenip uzmanlaştıktan sonra bunları bulut tabanlı ortamında gerçekleştirir. Yani uygulamalarınızı bu cihaza tekrar indirmeniz gerekmeyecektir.

R1 aracılığıyla erişebileceğiniz uygulamalardan bazıları Spotify, Apple Music, YouTube Music, Expedia, Uber, eBay ve Amazon’dur. Bu uygulamalara, hizmetlerinize bağlanmanıza olanak tanıyan bir web portalı olan Rabbit Hole’den oturum açarsınız. Daha sonra R1 tüm bilgileri bu bulut sisteminden çeker. Her seferinde tekrar tekrar oturum açmanıza veya oturum açmanıza izin vermenize gerek kalmaz. Şirket bunun, kilidi açılmış telefonunuzu bir arkadaşınıza verip ondan sizin için paket servisi sipariş etmesini istemeye benzediğini söyler.

İlginizi çekebilir  Son depremler Kandilli Rasathanesi sayfası servis dışı kaldı

Fiyatı ne kadar?

CES 2024’ün yeni teknolojik aleti olan Rabbit R1’in fiyatı 200 Amerikan Doları’dır. Şimdiye kadar 10 bin adet satışı gerçekleşmiştir. Şirket tutulan bu teknoloji için ikinci parti üretimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İkinci parti toplamda 50 bin adet olacaktır. R1 ile kullanıcı bilgileriniz saklanmaz. Gizlilik ilkesine riayet edilir. Ayrıca kayıtlı verilerinizi istediğiniz zaman silebilirsiniz. Bu yönleri ile şimdiden ilgi çekmeyi başardı. Bu arada Türkiye satışı aktif olarak devam ediyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik
Space 220

Disney’in uzay konseptli çılgın restoranı "Space 220"

Sonraki İçerik

Maddi zorluklar çeken MariaDB için 37 milyon dolar teklif!

İlgili İçerikler