Google DeepMind nedir? Yapay zekada şaşırtıcı gelişme!

Google DeepMind

Google DeepMind ile çığır açmaya hazırlanıyor. En doğru anlatım, en doğru tahmin ve en iyi sonuçlar için sizi Google’un yapay zeka yazılımı ile tanıştıralım. İşte sizlere yeni çağın akıllı botu DeepMind!

Google DeepMind nedir?

Yapay zeka (AI) teknolojilerinde Google artık bizde varız, diyor! Hem de şimdiye kadar ki en iyi sonuçları sizlere sunacak bir akıllı bottan bahsediyoruz. Google DeepMind, bir yapay zeka hizmeti sunan yazılımdır. Fakat onu diğer alternatiflerden ayıran bazı özellikler var. Örneğin hava durumu tahmininde belki de şimdiye kadar ki en iyi tahminleri üretiyor.

Google: Yapay zeka insanlığa fayda sağlayacak

Yapay zeka araştırmalarının baş döndürdüğü ve teknolojisi ile olağanüstü ilerlemeler kaydettiği, ayrıca heyecan verici olduğu bir dönemde yaşıyoruz.

Önümüzdeki yıllarda yapay zeka ve genel zeka (AGI), tarihteki en büyük dönüşümlerden birini yönlendirme potansiyeline sahip olacağı tahmin ediliyor. Google’da bunu başarmak için büyük çaba sarf eden şirketlerden biridir. Şirketin DeepMind kurucusu ve CEO’su;

Yapay zeka şimdiye kadar icat edilen en önemli ve faydalı teknolojilerden biri olma potansiyeline sahiptir.


DEMİS HASSABİS
GOOGLE DEEPMİND KURUCU ORTAĞI VE CEO’SU

Google DeepMind, dünyanın önde gelen yapay zeka laboratuvarlarından ikisini (Google Brain ve DeepMind) bir araya getirmiştir. Demis Hassabis önderliğinde bu iki laboratuvar büyük araştırma ve geliştirmelere imza atıyorlar. Son on yılda iki ekip, çoğu bugün gördüğümüz gelişen yapay zeka endüstrisinin temelini oluşturan yapay zeka alanındaki en büyük araştırma buluşlarından bazılarından sorumlu olan kişilerdir.

Makine öğrenimi, sinir bilimi, mühendislik, matematik, simülasyon ve bilgi işlem

DeepMind, genel yapay zeka sistemlerini geliştirmeye 2010 yılında başlamıştır. Araştırma laboratuvarı, makine öğrenimi, sinir bilimi, mühendislik, matematik, simülasyon ve bilgi işlem altyapısındaki yeni fikir ve ilerlemelerin yanı sıra bilimsel çalışmaları organize etmenin yeni yollarını bir araya getirerek bugünkü oluşumunu tamamladı.

İlginizi çekebilir  PUBG Mobile yeni mod heyecanı: 2.9 Güncellemesi geliyor!

Kendi laboratuvarlarında, derin takviyeli öğrenme alanına öncülük ederek ve sistemlerini test etmek için oyunları kullanarak erken başarıya ulaşmış. İlk atılımlarından biri , yalnızca ekrandaki ham pikselleri gözlemleyerek ve puanı en üst düzeye çıkarması söylenerek 49 farklı Atari oyununu sıfırdan oynamayı öğrenen DQN adlı bir program ile başarmıştır.

Hava durumu tahminleri

DeepMind şimdiye kadarki en iyi hava durumu tahminini üretiyor. İnanılması güç ama neredeyse dartta 12 yi buluyor. %90’ın üstünde tutan bir tahminin altında yatan ise tüm zamanların istatistiğini kullanıyor olmasıdır.

Bir bölgenin hava durumu tahminini yapmadan önce o bölgeye ait tüm zamanların kayıtlarını yani istatistiklerini inceliyor. Standart sapmalar dahil tüm değişkenleri hesaba katarak akıl almaz hava durumu tahminleri oluşturuyor. 10 günlük hava durumu bülteni hazır!

GraphCast
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik
PUBG Mobile

PUBG Mobile Ücretsiz UC veren site!

Sonraki İçerik
WhatsApp

WhatsApp'a sohbet kanalları özelliği geliyor!

İlgili İçerikler