WhatsApp’a sohbet kanalları özelliği geliyor!

WhatsApp

WhatsApp ‘tan büyük gelişme, sohbet kanalları özelliği ile ses getirecek bir gelişmeye imza atıyor. Kendini güncellemeye ve daha da teknolojik olmaya devam ediyor.

WhatsApp, Discord tarzı sohbet kanalları özelliği

Bildiğiniz üzere WhatsApp şirketini Facebook satın almıştı. Geçtiğimiz yıl ise tüm sosyal medya ve iletişim kanallarını Meta çatısı altında toplamıştı. Şimdi ise çatı altındaki uygulamalara yapay zeka başta olmak üzere bir çok yenilik getiriyor.

WhatsApp uygulaması hiç şüphesiz dünya lideri bir mesajlaşma yöntemidir. Fakat Discord, sesli mesajlaşma, grup sohbeti konusunda yine dünyada eşsiz bir uygulamadır. WhatsApp öyle bir gelişme yapıyor ki, Discord‘un bu defa tahtını sallayacak gibi duruyor. Sesli kanal veya sohbet kanalı özelliği ile gruplar arasında iletişimi metin destekli dahil destekleyecek.

Grup sohbetleri hakkında bazı detaylar sızdırılmış. Örneğin grupların 33 kişiden 128 kişiye kadar olanı olacakmış. Bu gruplar kendi aralarında sesli sohbet ve metin sohbeti yapabilecekler. Ekstra özellikleri de var. Ama proje henüz yeni yani üzerinde çalışıldığı için fazla detay bilinmiyor.

WhatsApp sesli sohbet nedir?

Kişilerin gruplar halinde konferans görüşme yapabileceği, ayrıca katılımcı sayısının 128 kişiye dahi çıkabileceği büyük güncellemedir. Proje üzerinde ar-ge çalışmaları sürüyor. Fakat basına sızan bilgilere göre WhatsApp’ı büyük bir gelişme bekliyor.

Dünyada 1 milyardan fazla kişinin kullandığı WhatsApp, gözünü Discord’un kitlesine çevirdi. İlerleyen zamanlarda nasıl bir kitlesel artış yakalayabilecek göreceğiz.

İlginizi çekebilir  Disneyland için devasa yatırım kararı "1.9 milyar dolar"
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik
Google DeepMind

Google DeepMind nedir? Yapay zekada şaşırtıcı gelişme!

Sonraki İçerik
Rafet Rafet Yesmar Yesmar Kürtçe Orijinal Nazdar Nazdar

Rafet Rafet Yesmar Yesmar meğerse Kürtçe'ymiş!

İlgili İçerikler