İnternette #israilesevkiyatıdurdur çılgınlığı!

Filistin

Sosyal medya başta olmak üzere internet camiasından #israilesevkiyatıdurdur etiketi bir anda trend topic oldu. Sadece X sosyal medya platformunda dakikalar içinde binlerce etiketle trend oldu.

#israilesevkiyatıdurdur etiketi her yerde!

İsrail ile Filistin arasındaki orantısız savaş hala sürerken, dünya medyasında bu savaş konuşuluyor. İsrail bir kez daha tarihe kanlı katliamlar, bebek ve çocuk katilliği başta olmak üzere sivil ölümlerine adını yazdırırken, dünyanın önde gelen ülkeleri ise 3 maymunu oynamaya devam ediyor. Öte yandan bu ülkeler tarihe geçiyor!

Bir teknoloji sitesi olarak siyaset yapmak istemeyiz. Fakat bu iş artık siyaset boyutunun çok ötesinde bir durumda olduğunu üzülerek söylüyoruz. Konu, insanlık!

Twitter (X) platformunda kısa sürede 15 bin gönderiye ulaşan #israilesevkiyatıdurdur etiketi ile vatandaşlar İsrail’e ürün sevkiyatlarının bir an önce durmasını yetkililerden talep ediyor. Vatandaşlar hükümetlere seslerini artık ekonomik anlamda duyurmak için etkili protestolar geçekleştiriyorlar. İsrail ürünlerine ciddi anlamda bir boykot var.

#israilesevkiyatıdurdur

İnternet dünyası bir anda sloganını değiştirdi. “Filistin’e destek olmak için Müslüman olmaya gerek yok,vicdanlı bir insan olmak yeterli.

Kolombiya, Filistin'in tam bağımsız devlet olarak tanınması için BM'ye öneri sunacak

Gelgelelim etiketin asıl çıkış noktasına!

İddiaya göre Türkiye’den İsrail’e hala sebze ve meyve ihraç ediliyormuş. X platformunda limandan görüntüler paylaşılmış. Fakat bu görüntülerin henüz netliğe kavuştuğunu söyleyemiyoruz. Çünkü resmi ağızlardan yapılmış bir açıklama yok. Ve görüntülerin tarihi savaş sonrasına mı ait belli değil.

Tamamı Türkiye den
İlginizi çekebilir  Ücretsiz Avrupa'yı gezebileceğiniz "DiscoverEU" için başvurular başladı
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik
Wellfound com nedir

Yapay zeka iş arama motoru, Wellfound!

Sonraki İçerik
Boykot

İsrail Boykot ürünleri internet siteleri çoğaldı!

İlgili İçerikler