Pamukkale Kablo İsrail işbirliği iddiası ile gündem oldu!

pamukkale kablo israil

Pamukkale Kablo İsrail işbirliği iddiası ile sosyal medya başta olmak üzere bir çok yerde gündem oldu. Peki nedir bu iddianın detayları ve gerçekte öyle bir durum var mı?

Pamukkale Kablo kimin? Şirket hakkında

Pamukkale Kablo, yarım asırdan fazla geçmişe sahiptir. Bilgi birikimi ve uzman kadrosu, sahip olduğu ileri teknoloji ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ayrıca uluslararası kalite düzeyinde ürün üreten ve bunu dünyaya da ihraç eden Türkiye’nin önemli bir firmasıdır. Uluslararası geçerliliği bulunan ürün sertifikaları bulunmaktadır. Şirketin üretim kapasitesi çok büyüktür. Yıllık 40.000 ton kablo üretme kapasitesi sahiptir. Öte yandan 100 milyon USD’nin üzerinde bir ihracat ile Türkiye ekonomisine katkısı büyüktür.

PVC, XLPE, PE, Silicon Seramic Compound malzemeleri de yıllarca deneyimden geçirilmiş formüller kullanılarak kendi bünyesinde tam otomatik kapalı devre sistemde üretiliyor. Orta ve yüksek gerilim kabloları da ünlü CDCC (Dry Curing and Cooling) teknolojisi kullanılarak üretilmektedir.

Büyük Birlik Partisi kurucuları arasında yer alan Pamukkale Kablo sahibi Mustafa Semerci, aynı zamanda Denizli İl Başkanlığı yapmıştır. Ayrıca 2018 Genel Seçimlerinde BBP kontenjanından AKP Denizli milletvekili adayı olmuştur.

Pamukkale Kablo İsrail işbirliği iddiası

Gazeteci Metin Cihan’ın iddiasına göre, Denizli’den ihracat yapan şirketler arasında Pamukkale Kablo’nun da yer aldığı öne sürüldü. Cihan bu iddiayı ise Türkiye limanlarından İsrail’e giden gemileri araştırarak tespit ettiğini söyledi. Gazeteci Cihan sosyal medya hesabı X’te yapmış olduğu bir tweetinde şunları söyledi;

“İsrail’in kablo tedarikçilerinden birinin Pamukkale Kablo olduğunu tespit ettim. Şirket adını buraya yazdım. Sahibi BBP kurucusu çıktı. Filistin’e dua İsrail’e gemi gönderenleri tespit ettikçe duyurmaya devam edeceğim. İsrail’e sevkiyatı durdur!”

Pamukkale Kablo şirketi, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 listesinde önceki yıla göre 11 sıra yükselerek 284. sırada yer almıştı.

İlginizi çekebilir  Musk'ın "git kendini b*cer" sözleri ona pahalıya patladı
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik
İsrail Neden Dünyanın Teknoloji Kalbi

İsrail neden dünyanın teknoloji başkentidir? İşte cevap!

Sonraki İçerik
TikTok

TikTok'ta Laz Kızı 34 yaptığı canlı yayın ile başı derde girdi!

İlgili İçerikler