Steam tüm dünyada fiyatları sabitledi! İşte yeni fiyat tarifesi

Steam

Dünyanın oyun mağazası sayılan Steam, tüm dünyada fiyatları sabitledi. Daha önce kur farkı ile uçuk fiyatları ülke bazlı fiyatlara çekerken şimdi bu uygulamaya son verdi. Dolar kuruna sabitlenen oyunlar, artık Amerika’da ne kadar ise Türkiye’de de o fiyata satılacak.

Steam fiyatları artık dolar kurunda olacak!

Steam mağazasında bulunan oyunların fiyatları dolar kuru üzerinde verilecek. Eğer bir oyun ABD’de 20 dolara satılıyorsa, Türkiye’de de aynı şekilde o fiyata raflarda yerini alacak. Daha önce Türk Lirası’nın aşırı değer kaybından ötürü, Türkiye’ye özel fiyatlar uygulanıyordu. Fakat bu uygulamayı kaldırdı. Bundan sonra tüm dünyada fiyatlar aynı olacaktır.

Sadece Türkiye değil! Arjantin ve diğer bazı ülkelerde de kur inanılmaz bütçe yakıyor. Arjantin para biriminde de büyük kayıp var. Türkiye’ye daha önce yapmış olduğu özel indirimleri Arjantin’e de yapıyordu. Ama bu uygulama rafa kaldırıldı veya bir daha belki hiç yapmayacak.

Öte yandan Steam mağazasında Kasım ayı indirimleri sürüyor. 21-28 Kasım 2023 tarihleri arasında oyunlarda %30‘dan başlayan ve %90‘a kadar olan indirimler mevcuttur.

Steam Kasım indirimleri 2023
İlginizi çekebilir  Ahilik co sitesi bir mesaj bırakarak kapandı!
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik
Ticaret Bakanlığı Facebook-Marketplace uygulaması üzerinden yeni taşıt ve emlak ilanı yayımlanması

Ticaret Bakanlığı, Facebook üzerinden taşıt ve emlak ilanlarını durduruyor!

Sonraki İçerik
Steam Kasım indirimleri 2023

Steam sonbahar indirimleri 2023 [En çok satanlar]

İlgili İçerikler