ABD, Binance’ten 4 milyar dolar para istedi!

Binance

ABD Adalet Bakanlığı dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance şirketinden 4 milyar dolardan fazla talep etti. Tehdit gibi bir tuhaf istek!

Yıllarca sürecek bir davanın kapatma bedeli 4 milyar dolar!

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından istenilen bu para, yıllarca sürebilecek bir davayı kapatmak için isteniliyor. Yani ABD Binance’e eğer 4 milyar dolar verirseniz soruşturmayı sonlandırırız diyor.

Binance ve kurucusu olan Changpeng Zhao ‘ya yapılan suçlamaların temizlenme ücreti 4 milyar dolar! Kara para aklamak, dolandırıcılık ve banka dolandırıcılığı gibi çeşitli suçlardan soruşturma açılan davanın seyri şimdi değişik bir noktaya taşındı.

Binance için karar bu ay sonunda gelebilir

Dava ile ilgili karar bu ay sonunda gelebilir. Ayrıca bu davanın sonuçları kripto para dünyasında nasıl bir etki yaratacak göreceğiz. Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto ekosistemi bu davadan etkilenebilir. Çünkü Binance borsası bu ekosistemin büyük bir dilimini teşkil ediyor. Eğer olumsuz unsurlar artarsa ve dava uzarsa kripto varlıkların değerinde bir hareketlilik yaşanabilir. Öte yandan pozitif bir sonuç ise olumlu hava yaratır. Yine kripto paraların seyrini yukarı yönde etkileyebilir.

Binance ve Changpeng Zhao suçlamaların odağında!

ABD Adalet Bakanlığı ile Binance arasındaki müzakereler devam ediyor. Öte yandan kurucusu Changpeng Zhao’nun kara para aklama, banka dolandırıcılığı ve yaptırım ihlalleri iddialarına ilişkin soruşturmayı çözüme kavuşturacak bir anlaşma kapsamında ABD’de cezai suçlamalarla karşı karşıya kalma olasılığı var.

Bu ay sonunda soruşturma ile ilgili iki tarafında görüşleri dahilinde bir netlik kazanacağı, ayrıca davanın ay sonunda bir karara bağlanacağı komuoyu ile paylaşıldı. Önümüzdeki günlerde dava ile ilgili daha fazla bilgi netlik kazanacaktır.

İlginizi çekebilir  Musk'ın "git kendini b*cer" sözleri ona pahalıya patladı
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik
roblox kapanacak mı 2024

Roblox 2024’te kapanacak iddiası doğru mu?

Sonraki İçerik
Doğalgaz

Doğalgaz faturasını düşürmek için kombi ve petek ipuçları [KESİN ÇÖZÜM]

İlgili İçerikler