Roblox 2024’te kapanacak iddiası doğru mu?

roblox kapanacak mı 2024

Roblox 2024’te kapanacak diye çeşitli internet mecralarında ve sosyal medyada gezinmeye başladı. Piyasa değeri şuan 1 milyar doların üzerinde olan dev oyunun sunucularını kapatmak bu kadar kolay mı?

Roblox çevrimiçi oyun platformu

Roblox Corporation tarafından geliştirilen bu çevrimiçi oyun, kodlama dahil tasarımına kadar kullanıcıya özgürlük tanıyan ender bir oyundur. David Baszucki ve Erik Cassel tarafından 2004’te kurulmuştur. Ayrıca 2006’da piyasaya sürülen oyun, Lua programlama dilinde üretilmiştir. Büyüme ivmesini ise 2010’dan sonra yakalamayı başarmıştır. Artık tüm dünyanın dilinde olan bir oyun!

roblox kapanacak mı 2024 kapanıyor

Bu oyunu ücretsiz oynanabilirsiniz. Öte yandan oyun içi satın alımlarını ise “Robux” adlı sanal para birimi üzerinden yapmanız mümkündür. Şimdi gelelim ilginç istatistik verilerine. Dünyada kullanıcı sayısı ve diğer bazı çarpıcı verileri! 2020 itibariyle, Roblox’un dünyada 164 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Bir diğer şaşırtan bilgi ise ABD’deki kullanım yoğunluğudur. Öyle ki Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki 16 yaş altı tüm çocukların yarısından fazlası bu oyunu oynuyor.

Roblox 2024’te kapanacak mı?

İnternette dolaşan bu haberin tamamen asılsız olduğunu söyleyebiliriz. Şirketin bu konuda herhangi bir duyurusu yoktur. Tamamen haber sitelerinin uydurma, sansasyonel yani ziyaretçi çekme haberidir. Etik olmayan bir habercilik anlayışı çerçevesinde yapılmıştır. Bizde ziyaretçilerimizi bu konuda bilgilendirmek istedik.

Aylık 164 milyondan fazla aktif ziyaretçisi olan ve ayrıca 1 milyar doların üzerinde bütçesi ile dev bir oyun şirketi ansızın kapanır mı? Oyun sektörünün artık bel kemiği olmuş Roblox’un kapandığını düşünemiyoruz. En çok kazanan şirketlerden biridir.

Sonuç olarak bir habere inanmadan önce Teknorant.com’u açıp bakın haberin doğruluğu var mı diye 🙂

İlginizi çekebilir  Ticaret Bakanlığı, Facebook üzerinden taşıt ve emlak ilanlarını durduruyor!
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik
LG ekran kararması

LG TV Ekran kararması problemi ve çözümü

Sonraki İçerik
Binance

ABD, Binance'ten 4 milyar dolar para istedi!

İlgili İçerikler