Threads: Instagram Hesabınızı Silmeden Threads Hesabınızı Silemezsiniz

Meta’nın Threads uygulaması, genel lansmanının ilk yedi saatinde 10 milyondan fazla kullanıcının kaydolmasıyla coşkuyla karşılandı.

Ancak kaydolurken hüküm ve koşulları okumayanlar, Threads profilinizden kurtulmanın beklediğinizden daha zor olduğunu, yani Instagram hesabınızı da silmenizi gerektirdiğini öğrenince şaşırabilir.

Threads Hesabınızı Silerseniz Instagram Hesabınız Silinebilir

Meta, Threads’i 5 Temmuz 2023’te beklenenden biraz daha erken başlattı. Kaydolmak için acele eden kullanıcılar, Threads hesabınızı silmenin Instagram hesabınızı da silmek anlamına geldiğini fark etmemiş olabilir.

Bu gereklilik, Instagram ve Threads hesaplarınızın özünde ne kadar bağlantılı olduğunu gösteren Threads Ek Gizlilik Politikasında bulunabilir.

Meta, gizlilik politikasında şunları not eder:

“Threads profilinizi istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz, ancak Threads profiliniz yalnızca Instagram hesabınızın silinmesiyle silinebilir.”

Threads hesabınızı silme seçeneği de uygulamada mevcut değildir. Bunun yerine, hesabınızı devre dışı bırakmak için bir seçenek göreceksiniz. Başlangıçta, Threads’te bir hesap oluşturmanın tek yolu Instagram hesabınızı kullanarak kaydolmaktır, bu nedenle benzersiz bir kullanıcı adı ve hesap kullanmak istiyorsanız geçici bir çözüm yoktur.

Bu, kullanıcılar artık bu Twitter rakibini kullanmak istemediklerini fark etseler bile, Instagram hesaplarını (ve tüm takipçilerini) de kaybetmeden Threads hesaplarından kurtulamayacakları anlamına gelir.

Instagram ve Threads hesaplarını bu kadar yakın bir şekilde birbirine bağlama kararı, muhtemelen kullanıcıların büyük bir bölümünün ilk kontrol ettikten sonra hizmetten ayrılmasını önlemek için verildi. Threads hesabınızı devre dışı bırakmak, gönderilerinizi profilinizden gizlerken, diğer bir yandan hesabınızla ilişkili verileri silmenin tek yolu, hesabı tamamen silmektir.

Threads’a Kaydolmadan Önce Bir Dakikanızı Ayırın

Threads’a kaydolmadan önce, bu yeni Threads hesabının Instagram hesabınıza birden fazla şekilde bağlanacağını unutmayın. Threads’i kullanmayı bırakmak isteyebilirsiniz ancak ilerleyen dönemde Threads’tan kurtulmak pahalıya patlayabilir.

İlginizi çekebilir  PUBG, 100 yıllık Cumhuriyet yardımı kodları
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Telegram Stories: Telegram'ın Yeni Hikayeler Özelliği ile Tanışın

Sonraki İçerik

Xiaomi Cihazlarda Ekran Görüntüsündeki Düşük Parlaklık Sorunu Nasıl Çözülür?

İlgili İçerikler