Xiaomi’nin Başı Dertte: Akıllı Telefon Satışları Düşüyor, İşten Çıkarmalar Başlıyor

Xiaomi hala en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri ancak satışları beklendiği gibi iyi değil. Xiaomi CEO’su Lei Jun, çalışanlara bir mektup gönderdi. Lei Jun, sızan bir rapora göre Xiaomi’nin iyi durumda olmadığının farkında. Xiaomi, telefonları çeşitli fiyat noktalarında sunsa da, müşteriler yavaş yavaş diğer akıllı telefon üreticilerini tercih ediyor.

Xiaomi Satışları Düşüyor

Xiaomi’nin 2022’nin 4. çeyreğindeki satışları yıllık %22,8 düştü. Araştırma şirketi Canalys’e göre Çin’in akıllı telefon pazarı 2022’ye kadar bir düşüşle karşı karşıya kaldı. 2022’nin son çeyreğinde akıllı telefon satışları %18,3 azaldı. Lei Jun, yayınlanan bir yazıda Xiaomi’nin performansından memnun olmadığını itiraf etti. Financial Times’ta daha önce Lei Jun, COVID-19 salgını nedeniyle düşüşte olduklarını savunmuştu. Bunda yanlış bir şey olmasa da, Samsung artık Hindistan’da en çok satan yeni akıllı telefon markası.

Xiaomi Amiral Gemisi Cihazları Üzerinde Daha Fazla Durabilir

Hindistan’da Xiaomi popülerlik kazanırken, analistler bunun tüketicilerin daha pahalı akıllı telefonlara geçmesinin bir sonucu olduğunu iddia ediyor. Örneğin, herkes daha yüksek maaşlı bir işe girdiğinde daha pahalı bir telefon satın almak isteyebilir, bu da birçok alternatif premium cihaz olduğu için Xiaomi için olumsuzdur. Xiaomi bunun üstesinden gelebilmek için amiral gemisi cihazlarını daha fazla özellik ile donatmalı ve orta seviye cihazları daha uygun fiyatlara satmalı. Kaynak

İlginizi çekebilir  Getsearchredirecting nedir? Nasıl silinir? [Virüs Temizleme]
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Redmi Note Serisi Cihazların Satışı 320 Milyonu Aştı!

Sonraki İçerik

Oyun Geliştiricisi Nedir ve Nasıl Olunur?

İlgili İçerikler