Çizgi Film Karakterine İnanan Genç: My Little Pony Yaşım Ne Demek?

Son zamanlarda farklı dini inanışlara sahip birçok insanı sosyal medyada görmeye oldukça alıştık. Geçtiğimiz günlerde “Dünyevi yaşım 20 ‘my little pony’ yaşım 1989” şeklinde söylemler de bulunan İzmirli genç arkadaşın videosu sosyal medyada oldukça popüler oldu.

Bu içeriğimizde “my little pony yaşım” olayına Fransız kalan okurlarımız için küçük bir açıklama hazırladık. Gelin birlikte içeriğimizin detaylarına geçelim.

My Little Pony Yaşım Ne Demek?

Her şeyden önce My Little Pony’nin bir çizgi film olduğunu açıklamak ile başlayabiliriz. Videoda tek boynuzlu atın oğlu olduğunu iddia ederek, kendini My Little Pony ile bağdaşlaştırdığı görülüyor.

Farklı bir inançla yaşayan bu arkadaşın söylemlerine, yukarıda bulunan videoyu seyrederek ulaşabilirsiniz.

Dünyevi yaşının 20, My Little Pony yaşının ise çok daha farklı bir yaş olduğunu belirten arkadaşımızın bizlere göre tek amacı saçmalayarak ülke gündemine oturmak.

Dini inançlar konusunda oldukça hassas bir toplum olmamız gerekiyor ancak bu gibi inançların formel yapılar üzerine serilmesi gerekiyor. Sosyal medyada ünlü olmak aslında bu gibi videolarda saçma fikirlerinizi beyan ederek tepki çekmeniz kadar kolay. Dini inançlara saygı duymak, bu inançları ciddiye almak oldukça önemli bir husus fakat bu inancın da tartışılabilir ve ciddiye alınabilir bir tarafı olması gerekiyor. Aksi halde insanların aklına bu tip söylemlerin ünlü olmaktan, toplum içerisinde dikkat çekmekten başka hiçbir şeye yaramadığının bilinmesi gerekiyor.

My Little Pony Dini Nedir?

Videoda bulunan üniversiteli genç arkadaşın söylemlerine göre bu inanç biçimi, pembe tek boynuzlu görünmez bir tanrıçanın olduğuna ve kendisinin onun oğlu olduğunu içeriyor.

İlginizi çekebilir  Clash Royale Google Play Store bağlanmıyor sorunu ve çözümü

Aslında bu inanç biçiminin açıklanacak herhangi bir tarafı bulunmuyor. Bu inanç biçiminin bir din olmadığına, formel bir gerçekliği olmadığına ve tartışılmaya müsait bir yapıda bulunmadığına dikkat çekebiliriz. İçerikte yapılan açıklamaların ciddiye alınacak herhangi bir tarafı maalesef bulunmuyor.

My Little Pony Yaşı Nedir?

Videoda yer alan üniversiteli genç arkadaşın inanç biçiminde, dünyevi ve my little pony şeklinde iki yaşı bulunduğu belirtiliyor. Bu yaş onun dünyevi yaşının yanında başka bir yaş olarak karşımıza çıkıyor.

My Little Pony Yaşım Kaç?

Son zamanlarda videonun popüler olması ile birlikte birçok kullanıcı bu soruyu arama motorlarında arattı ve çıkan Quizz siteleri gibi siteler ile yaşını öğrenmeye çalıştı. Bu durum aslında tamamen gerçek dışı ve öğrenilmesi pek mümkün olmayan bir durumdur. İçeriğimizde de belirttiğimiz üzere bu inancın ele alınır bir tarafı bulunmuyor. Bağdaşlaştırıldığı şeylerin bir çizgi dizi olması gibi durumlar sebebiyle ciddiye alınmıyor.

Sosyal Medya Akımları Sayılarını Artırıyor

Sosyal medya oldukça canlı bir yapıya sahip. Her gün çok fazla akım, video ve paylaşım yapılıyor. Çok fazla içerik bulunması sebebiyle bu platformlarda oldukça fazla anlamlandıramadığınız içerikler olabilir. İşte tam burada sosyal medya kategorimiz devreye giriyor. Ne anlama geldiğini bilmediğiniz hemen hemen tüm sosyal medya akımlarını bu kategori aracılığıyla açıklamaya çalışacağız. Bu sebeple bizleri düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Apple, OLED Ekranları MacBook'a Getirmeli Mi?

Sonraki İçerik

Threads Nedir?: Meta'nın Twitter Klonu Threads ile Tanışın

İlgili İçerikler