Threads Nedir?: Meta’nın Twitter Klonu Threads ile Tanışın

Son zamanlarda Instagram’ın bünyesine kazandırdığı birçok alıntı özellik ile karşı karşıyayız. TikTok akışının Reels’e dönüşmesi gibi güncellemeler ile Instagram, hemen hemen birçok viral özelliği başka uygulamalardan bünyesine katmaya devam ediyor.

Bugün ise Meta, Twitter klonu olarak adlandırılan Instagram destekli Threads’i yayınlamaya çalışıyor. Threads nedir? Threads nasıl çalışıyor? gibi sorulara cevap arıyorsanız içeriğimizi incelemeye devam edebilirsiniz.

Threads Nedir? Threads ve Twitter

Threads, kendisini Instagram destekli metin tabanlı bir araç olarak tanıtıyor. Kullanıcıların çok çeşitli konularda grup tartışmalarına katılmasına izin veriyor ve Twitter’dan farklı olarak yeni bir tartışma forumu sunuyor. Uygulama, kullanıcıların Instagram’da yaptıkları hesapları takip etmelerine olanak tanıyor ve oturum açmak için bir Instagram hesabı gerektiriyor.

Threads’in yayınlanması kararı, Twitter’ın kayıtsız kullanıcıların tweet’leri görüntülemesini engelleme, oturum açmış kullanıcılara oran sınırlamaları getirme ve TweetDeck’in yakında ücretli bir özelliğe dönüştürülmesi dahil olmak üzere bir dizi tartışmalı değişikliğinden sonra geldi. Bu değişikliklerin ortaya çıkardığı tepkiyi göz önünde bulundurarak, birçok kişi Threads’ı Twitter’a bir alternatif olarak görüyor.

Threads, 6 Temmuz’da Bizlerle!

Meta, “Instagram Threads” adlı başka bir uygulamanın 6 Temmuz’da piyasaya sürülmesini planlıyor. The Verge, başlangıçta uygulamanın hafta sonu Google Play Store ve App Store’daki listelerinde yayının ayrıntılarını bulduğunu bildirdi. Ayrıca, Instagram uygulamasında Threads için bir bilgilendirme bulunuyor:

  • Instagram’a giriş yapın ve arama alanına ilerleyin.
  • Arama çubuğuna “Threads” yazın.
  • Çubuğun hemen sağ tarafında bir bilet simgesi görünecektir.

Bu bilet simgesi sayesinde Threads’a ulaşabilir ve yayınlanma tarihine zamanlayıcı oluşturabilirsiniz.

Threads ve Instagram Uyum İçerisinde Çalışacak

Resmi Threads web sitesi çoktan yayına girdi ve hizmetin 6 Temmuz’da başlaması beklenen lansmanı için bir geri sayım içeriyor.

İlginizi çekebilir  Bitcoin şaşırtmaya devam ediyor! Sırada ne var?

Sitenin Instagram ile güçlü bağları olmakla birlikte kendine has özellikleri de bulunmaktadır. Instagram’da takip ettikleri profilleri takip etme seçeneği dışında, kullanıcı adları ve görünen adları da Threads profillerinde görünecektir. Instagram’da bir hesabı engellemek, aynı zamanda Threads’da da engellenmesine sebep olacaktır. Yazılım ayrıca Mastodon gibi diğer birleşik sosyal ağlarla ahenk içinde çalışabileceğini de iddia ediyor.

Threads Nasıl İndirilir?

Uygulamaya Play Store üzerinden ulaşmak için bu bağlantıya, App Store üzerinden ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Uygulamanın, lansman tarihi olan 6 Temmuz’dan sonra yayınlanacağını unutmayın.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Çizgi Film Karakterine İnanan Genç: My Little Pony Yaşım Ne Demek?

Sonraki İçerik

Telegram Stories: Telegram'ın Yeni Hikayeler Özelliği ile Tanışın

İlgili İçerikler