Arama motorlarına takılan ilginç bir soru: Apple boykot ürünü mü?

Apple

Apple boykot ürünü mü diye merak eden binlerce kişi oluştu. Öyle ki aramalarda öne çıkan bir kelime öbeği aranması oldu. İsrail mallarına boykotların tüm hızı ile devam ettiği bu dönemde, tüketiciler İsrail ürünlerini satın almamaya gayret ediyorlar. Bir çok İsrail ürünleri raflarda artık alıcı bekliyor oldu.

Apple boykot ürünü mü?

Apple şirketinin İsrail ile bağlantısının olup olmadığını anlamak için öncelikle tarihine bakmak gerekiyor. Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer Inc. şirketinin merkezi Cupertino’da bulunuyor. Markanın ürün yelpazesi tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan bir şirkettir. Amerikan menşeili çok uluslu bir firmadır.

1 Nisan 1976 yılında Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne tarafından kurulmuştur. Amerika kurulan bu şirketin İsrail ile sadece iş ortaklığı anlamında bir bağlantısı vardır. Bu bağlantıda sadece İsrail ile değil dünyanın bir çok ülkesinde vardır. Çeşitli yazılım, parça tedariki gibi olaylarda başka ülkeler ile anlaşmanın yapılması normaldir.

Kısacası Apple İsrail malı değildir. Bir Amerikan şirketidir. Böylelikle arama motorlarında gezinen bu ilginç soruya net cevabı yazmış olduk.

apple california
İlginizi çekebilir  Threads Nedir?: Meta'nın Twitter Klonu Threads ile Tanışın
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik
r10

R10 Neden açılmıyor? Çöktü mü? Bad gateway 502

Sonraki İçerik
İsrail Neden Dünyanın Teknoloji Kalbi

İsrail neden dünyanın teknoloji başkentidir? İşte cevap!

İlgili İçerikler