Smurf Cat Olayı: Tiktok’taki Mavi Şirin Kedi Akımı Nedir?

Son zamanlarda sosyal medyada oldukça fazla akım ortaya çıkıyor. Tiktok, Instagram Reels ve YouTube Shorts dahil birçok platform, çok çılgın ve anlamsız akımları içinde barındırmaya başladı. Smurf cat akımı ise bunlardan yalnızca bir tanesi.

Bu içeriğimizde mavi şirin akımı nedir, mavi şirin kedi akımı nedir ya da diğer bir deyişle smurf cat akımı nedir? sorularına cevap arayacağız. O halde hadi içeriğimizin detaylarına geçelim.

Smurf Cat Olayı Nedir?

Smurf cat olayı, sosyal medyada oldukça fazla etkileşim alan bir şirin figürünün, adına çokça kez paylaşılıp alıntılar yapılan bir memes rüzgarıdır. Ayrıca bu akımda kullanılan fotoğrafın neredeyse 10 yıllık bir görsel olması dikkatinizi çekebilir.

Her şeyden önce akıma konu olan videoyu, sizin için aşağıya bıraktık. Videoyu izleyerek, bu akım hakkında fikir elde edebilirsiniz.

Bu akım sosyal medya üzerinde son zamanlarda oldukça fazla etkileşim içerisine girdi. Öyle ki #smurfcat hashtag’i 700 milyonun üzerinde görüntülemeye sahipken, Rus hashtag’i #шайлушай ek olarak 450 milyonun üzerinde görüntülemeye kadar ulaştı.

Smurf Cat Olayı

Bu sosyal medya figürü 2014 yılında Şirinler gerçek olsaydı nasıl görünürdü adlı çalışması ile Nate Hallinan tarafından yaratıldı. Tam olarak 9 yıl sonra günümüzde Shailushai ya da diğer adıyla шайлушай şeklinde Tiktok’ta yerini aldı.

Shailushai ya da diğer bir deyişle Smurf Cat, Alan Walker’ın The Spectre şarkısı ile sosyal medya gönderilerinde bağdaşlaştırıldı ve ortaya anlamsız ama komik bir akım kültürü çıktı.

İlginizi çekebilir  ABD, Binance'ten 4 milyar dolar para istedi!

Akımda Alan Walker’ın The Spectre şarkısından özellikle “We Live. We Love. We Lie.” söz bölümü ile dikkatleri iyice üzerine çekti.

Her Gün Çok Farklı Sosyal Medya Akımları ile Karşılaşıyoruz

Sosyal medya, sosyal hayatımızda çok aktif ve etkileşimin çok daha hızlı ve bol olduğu bir alan. Bu sebeple her gün çok anlamsız, komik ve ilgi çekici akımlar ile karşılaşabiliyoruz. Bu akımların açıklamasını elimizden geldiğince sizlere anlatmaya çalışacağız.

Daha fazla sosyal medya akımı için sitemizin sosyal medya kategorisine göz gezdirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Apple'ın iPhone 15 Etkinliği Nasıl İzlenir?

Sonraki İçerik

Papara, Kartını Özgürce Tasarlayabileceğin Yeni Özelliğini Duyurdu

İlgili İçerikler